Рівні права є однією з ознак правової держави. Держава зобов’язана забезпечувати дотримання прав людини, передбачених міжнародним законодавством. Але нажаль, ці права нерідко порушуються.

19 січня 2018 року фахівцем із соціальної роботи комунального закладу «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» (далі – Центр) семінар «Гендерна рівність в Україні» на базі Нижньосірогозького районного центру зайнятості населення.

Мета – профілактика гендерної дискримінації у суспільстві.

У даному заході взяли участь 11 тимчасово непрацюючих чоловіків та жінок, які перебувають на обліку в центрі зайнятості.

Фахівець Центру зазначила, що гендерна політика стосується кожного громадянина України й саме дотримання рівності прав жінок та чоловіків забезпечує ефективну політику в цілому. Актуально це й у питаннях впровадження децентралізації місцевої влади, про що свідчать статистичні приклади щодо представництва жінок в органах державної влади на центральному, обласному та районному рівнях.

Під час заходу присутні відзначили, що поняття гендерної рівності нерідко ототожнюють саме з рівністю жінок, а не рівністю статей. Адже й у чоловіків також можуть бути певні обмеження. Для прикладу, надання йому додаткових відпусток, права на скорочений робочий день тощо. Жваве обговорення також викликало питання щодо того, що 20 % жінок України регулярно потерпають від фізичного насильства у сім’ї саме з боку чоловіків.

Наприкінці семінару присутні наводили приклади дискримінації за ознакою статі із власного досвіду та пропонували заходи для популяризації знань про гендер.

Профілактика гендерної нерівності спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжуватиметься і надалі.